Jdi na obsah Jdi na menu
 


cviky na břicho

4. 6. 2009

Cvičení doma, jak cvičit doma, posilovací cviky na břicho, účinné cviky na zadek, cviky na boky, cviky na stehna...

Léto právě začalo a mnoho lidí se snaží dostat zpět do formy a zhubnout nějaké to kilo, aby vypadali dobře v plavkách. Pro hubnutí je důležité nejen cvičení, ale i změna životosprávy. Ještě předtím, než se tedy začnete věnovat cvičení doma, zjistěte si co vaše tělo potřebuje a případně také jaké doplňky a zdroje potravin jsou pro vás vhodné.

 

odkazy adFOX

Centrum redukce váhy

jednoduché a efektivní programy pro regulaci váhy přizpůsobeny individuálním potřebám jednotlivců.

Fitness stroje a vybavení

Posilovací stroje, lavice na cvičení, činky a sady na posilování, vybavení na box!

Účinné a trvalé hubnutí

Změňte s námi svou postavu snadno a navždy! Vážným zájemcům pomůžeme a poradíme, jak na to.

Návod jak cvičit doma najdete u profesionálů, zajít si můžete buď do posilovny, fitness centra či se podívat na internetové stránky profesionálních trenérů. Pokud nechcete investovat, vystačíte si s vlastním tělem, avšak pro větší efekt si můžete pořídit některé stroje, které jsou vhodné vyloženě pro cvičení doma. Pokud jste časově vytíženi a nestíháte docházet do posilovny, stačí když budete ty správné cviky doma provádět v pravidelných intervalech. Osoby s větší nadváhou by se však měly nejprve poradit s lékařem a následně i s profesionálem, který pomůže s výběrem vhodných cvičebních strojů a poradí, které cviky doma budete provádět. Pravidelným posilováním si vylepšíte postavu a navíc se budete cítit mnohem lépe. Posilovat lze celé tělo nebo jednotlivé partie. Problémové partie jsou především stehna, zadek, boky a břicho. Na tyto partie existují jednotlivé cviky, které lze cvičit doma. Profesionální trenéři jsou nejčastěji zahrnováni otázkami typu jaké posilovací cviky na břicho jsou nejúčinnější, jaké cviky na zadek provádět, aby se výsledek dostavil co nejrychleji, apod. Na takovou otázku nelze odpovědět obecně se stoprocentní zárukou účinku, je to zcela individuální. Když začínáte s cvičením doma, rozhodně hned na začátku nepřepínejte své síly. Tím si spíš uškodíte, než byste si pomohli. Svou kondici si doma lze vylepšit cviky na břicho, cviky na stehna, cviky na boky a v neposlední řadě zvolit účinné cviky na zadek. 

Posilovací cviky

Mezi účinné cviky na břicho řadíme tento : Lehněte si na záda, natáhněte nohy, kotníky mějte u sebe, špičky chodidel míří vzhůru. Ruce nechte položené podél těla, dlaněmi k zemi. Napnuté nohy zvedněte mírně nad zem. Po celou dobu přechodu z úvodní pozice do bodu návratu ( polovina zacvičení cviku ) se stahuje břišní svalstvo. Z bodu návratu se pomalu vracíte do úvodní pozice. Tímto cvikem posilujete nejen břišní svalstvo, ale i nohy. To jsou dva nejzákladnější cviky na hubnutí břicha, doporučované trenéry. Další cvik, který zvládnete doma sami by měl být prováděn takto : Opět ležíte na zádech, nohy pokrčte a rozevřete chodidly k sobě. Ruce dejte v týl, tak aby hlava ležela na dlaních. Mírně pozvedněte hlavu a lokty, brada míří k hrudi. Několik vteřin setrvejte v této pozici. Při nádechu se pomalu vracejte do úvodní pozice. Při správném provedení tohoto cviku pocítíte stažení břišních svalů. Na posílení šikmých břišních svalů a svalů podél páteře jsou vhodné hlavně cviky na boky. Lehněte si na záda, nohy dejte k tělu do pravého úhlu, ruce v týl a zvedejte se přes bok rovně nahoru. Při správném provedení budete cítit pálení. Opakujte po 8-krát po třech sériích. Ze začátku však cvičte jen do pocitu pálení a postupně cvičení zvyšujte na 8 opakování ve třech sériích. Pro intenzivnější účinek střídejte plynulé a rychlejší tempo. Pro domácí cvičení na zadek si připravte koště, případně nějakou tyč - třeba od mopu. Ze začátku budete pro správné cvičení potřebovat zrcadlo, postavte se bokem k němu. Koště si položte na ramena a předkloňte se tak, aby byl trup rovnoběžně s podlahou. Špičky směřují dopředu a celá váha je nyní přesunuta na paty. Pánev posuňte dozadu tak, aby s tělem svíralo ostrý, nikoliv pravý úhel. Pro kontrolu využijte zrcadlo. Spouštějte tělo dolů, dokud neucítíte tah na zadní straně stehen. Následně se vraťte do úvodní polohy. Pro větší efekt jednotlivé úkony rozfázujte na čtyři doby. Na první dvě dolů, na tři, čtyři nahoru. Doporučuje se cca 50 opakování po třech sériích. Pokud jste začátečníci, cvičte nejprve nižší počet opakování a časem počet opakování zvyšujte podle svých sil. Mezi domácí cvičení byste měli zařadit ještě cviky na stehna. Nehledejte nic složitého, účinné cviky na stehna jsou klasické dřepy ( základní poloha mírný stoj rozkročný ) a cvičení na stepperu.
Po určité době pravidelného posilování si lze cvičení na břicho, boky ztížit použitím činek či lahví s vodou. Jestliže jste se tedy rozhodli pro domácí cvičení na boky, stehna, zadek a další problematické partie, nezapomeňte změnit váš jídelníček. Bez toho totiž vytouženého úspěchu dosáhnete velmi těžko

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.......

(X men, 17. 11. 2009 19:30)

Buzno !

nejlepší koment na světě

(X men, 17. 11. 2009 19:29)

Nejzpíčenější web, kterej sem kdy viděl. Větší mrdku neznám

hovno

(X men, 17. 11. 2009 19:24)

VYLIŽ MI PRDEL ZMRDE !!!!!!!!